--

Producten


Sama nazwa “suplement diety” wskazuje funkcję, którą pełnią te produkty żywnościowe, jest to bowiem suplementowanie, a więc uzupełnianie codziennej diety. Suplementy są potrzebne, ponieważ wiele składników odżywczych występuje w niewystarczających ilościach w zwyczajnej diecie, ale też dlatego, że organizm w określonych sytuacjach może potrzebować większych ilości odpowiednich składników odżywczych. Istnieją dane, z których można wyciągnąć 21 konkretne wnioski na temat niedoborów niektórych składników.

Warto zwrócić również uwagę na grupy osób, które mają większe zapotrzebowanie niż średnia, a więc m.in. dzieci i młodzież, kobiety w ciąży, osoby starsze. Zastosowanie skoncentrowanych mieszanin może być korzystne do zaspokojenia ich potrzeb żywieniowych.

Istotne jest kupowanie produktów sprawdzonych firm, mimo iż popularnością cieszy się czarny rynek, czego powodem mogą być niższe ceny produktów, które można na nim nabyć. Produkty, które pochodzą z niepewnych źródeł mogą mieć niepożądane działania, ponieważ często nie wiadomo jest nawet co dokładnie dany środek zawiera (European Nutraceutical Association, 2014). W sieci można kupić dosłownie wszystko, nie brak fałszywych zapewnień odnośnie różnych produktów np. cudownych suplementów, dzięki którym utracisz zbędne kilogramy w zaledwie kilka dni. Zwyczajny krytycyzm ofert oraz zwracanie uwagi na skład i oznakowanie suplementów diety może pomóc w odpowiednim i bezpiecznym ich przyjmowaniu, a ponieważ są to produkty często potrzebne, aby zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych dla danego człowieka warto je stosować, gdy są ku temu wskazania.